English + Horse Riding
Worth School - Exsportise
Worth, Anglija in Škotska
Učenci in dijaki - individualno

Program sestavljata 15 ur pouka angleškega jezika in 15 ur treningov jahanja.
Tečaj angleškega jezika
Po uvodnem testiranju boste razporejeni v razrede ustreznih težavnostnih nivojev. Pouk poteka po sodobni interaktivni metodi, izkušeni učitelji pa skrbijo za stimulativno in prijetno učno okolje. Zelo praktično naravnan pouk poteka v majhnih skupinah do največ 14 tečajnikov.
Pouk je razdeljen na tri vsebinske dele, tako da udeleženci razvijajo vse jezikovne spretnosti, širijo besedišče, izboljšajo natančnost pri govorjenju in pisanju ter krepijo samozavest pri rabi angleškega jezika.
Prvi del učnega dne vključuje širjenje besedišča, izboljšanje razumevanja angleškega jezika ter slovnico in njeno praktično rabo.
V drugem delu boste vadili in razvijali veščine govora, poslušanja, branja in pisanja, pri čemer bodo učitelji vključevali zanimive aktualne vsebine iz vsakdanjega življenja. 
Tretji del programa predstavlja projektno delo, in sicer boste sodelovali pri nalogah, ki se osredotočajo na šport in sodobno družbo, in tako razvijali pomembne veščine kot so komunikacija (v angleščini!), sodelovanje in ustvarjalnost.
Učitelji redno s tedenskimi preverjanji spremljajo napredek svojih učencev; po uspešno opravljenem tečaju pa boste prejeli potrdilo o udeležbi na tečaju in poročilo svojega učitelja angleškega jezika.

Učne ure za udeležence programa, ki razpolagate s predznanjem angleškega jezika na stopnjah B2 in višje, angleščino zelo samozavestno uporabljate in želite dodatno razviti jezikovne in komunikacijske spretnosti, sledijo programu Step-Up English Pathway. Poudarek je na praktični rabi angleščine za aktivno sodelovanje na seminarjih in razpravah, za učinkovite predstavite ter na uporabi angleškega jezika na kar najbolj raznolikih področjih, povezanih z aktualnimi globalnimi temami in različnimi poklicnimi področji. Program spodbuja kritično mišljenje ter jasno, samozavestno in prepričljivo izražanje. Udeleženci boste sodelovali pri projektih, povezanih z resničnimi panogami, kot so mediji, poslovanje, pravo in tehnologija, ter v razpravah in nalogah, ki jih v veliki meri vodite sami in so prilagojene interesom skupine. Pouk temelji izključno na avtentičnih in sodobnih učnih gradivih, brez uporabe klasičnih učbenikov.

Horse Riding
Program Horse Riding, ki poteka v akreditiranem jahalnem centru v neposredni bližini znamenitega dirkališča za konje Epsom Racecourse, vodijo usposobljeni trenerji jahanja s ciljem, da udeležencem omogočajo razvoj samozavesti pri jahanju in ravnanju s konji v mednarodnem okolju.

Med tednom udeleženci programa nadgrajujejo svoje poznavanje in spretnosti jahalnega športa skozi strukturiran program (3 ure dnevno), pri čemer se, v odvisnosti od predhodnih jahalnih izkušenj udeleženca, obravnavajo veščine kot so pravilna drža, dresura, preskakovanje ovir ... Poleg jahalnih ur sta pomemben del vsakodnevnega programa tudi oskrba konj in upravljanje konjušnice. Udeleženci se naučijo negovati, pripravljati in opremljati konje ter skrbeti zanje, hkrati pa spoznajo konjeniško opremo in osnovno anatomijo konja. Pouk poteka v angleškem jeziku, kar udeležencem omogoča izboljševanje jezikovnih spretnosti tako v učilnici kot tudi v vsakodnevni komunikaciji v jahalnem centru z vrstniki različnih narodnosti.

Program se zaključi z zabavnim tekmovalnim dnevom, na katerem jahači sodelujejo v dresurnem preizkusu in preskakovanju ovir, prilagojenem njihovi ravni znanja – od vaj z talnimi ovirami za začetnike do celotnih parkourjev za napredne jahače.

Primer 2-tedenskega programa si oglejte na povezavi English + Horse Riding.

 

Podrobnosti tečaja

Število šolskih ur / teden:
Tečaj angleškega jezika: 15
Horse Riding: 15
Dolžina šolske ure:
60 minut
Dolžina tečaja:
1, 2 ali več tednov
Št. tečajnikov v razredu:
Tečaj angleškega jezika: največ 14
Horse Riding: poprečno15
Stopnje:
vse, razen za popolne začetnike
Začetki:
28. 6., 5. 7., 12. 7., 19. 7., 26. 7., 2. 8. 2026
Zadnji dan programa: 8. 8. 2026

O šoli
Nastanitev
Prosti čas
Potovalne info.
Cenik
O šoli

Worth School je prestižna angleška »boarding school«, ena največjih in zagotovo ena najlepših. Nahaja se v bližini mesta Crawley sredi privlačnega podeželskega zahodnega Sussexa na jugovzhodu Anglije. Le 50 km je do središča Londona, še nekoliko manj pa do lepega obmorskega mesteca Brighton na južni angleški obali. V tem varnem podeželskem okolju nudi Exsportise zelo priljubljene poletne kampe, izvrstno kombinacijo tečaja angleškega jezika in treningov izbranega športa, ki jih vodijo profesionalni trenerji, in so primerni za vse mlade športnike, od začetnikov do izkušenih športnikov. V okolju te odlično opremljene šole s fantastičnimi športnimi tereni, kjer se prepletajo učenje v učilnicah, intenzivni treningi, družabne in športne aktivnosti ter izleti, boste jezikovno znanje in športne veščine nadgrajevali kar mimogrede. Šola posveča veliko skrb varnosti in dobremu počutju mladih tečajnikov, vzdušje na šoli je res domačno in v takšni druščini ni problema z navezovanjem prijateljstev, »in English only!« seveda.

Opremljenost kolidža:
Sodobno opremljene učilnice, računalniške učilnice, prostori za druženje tečajnikov, šolsko gledališče, plesni studio, glasbene učilnice, odlični športni tereni – telovadnica, igrišča za nogomet, odbojko in badminton, košarko, kriket in teniška igrišča, šolska restavracija, šolska pralnica, boarding hiše za bivanje tečajnikov, brezplačni Wi-Fi v določenih skupnih prostorih kolidža.

galerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerijagalerija
Prikaži več +

Kolidž
Stanovali boste v eni izmed 3 rezidenčnih hiš šolskega kampusa; dekleta in fantje stanujejo ločeno. Večina prijetno opremljenih sob je dvo- in triposteljnih, nekaj pa je tudi eno- in večposteljnih sob. Kopalnice so skupne. Vsaka izmed "boarding houses" ima prijetni dnevni prostor za druženje tečajnikov. Prehranjevali se boste v sodobni šolski restavraciji. V pralnici kolidža bodo enkrat tedensko poskrbeli za pranje vašega perila. 
Prehrana: polni penzion

Prosti čas

Vaši učitelji in šolsko osebje poleg zanimivega pouka in popoldnevov, namenjenih treningom izbranega športa, poskrbi za zabavno in sproščeno preživljanje večerov, kjer se boste družili na »International Night«, zabavali na maškaradi, plesali v disku, tekmovali v športnih igrah in kvizih, predstavili svoje talente na »Exsportise Has Got Talent« … 
Udeleženci več kot dvotedenskih tečajev imate vključene celodnevne izlete ob sobotah in nedeljah. Sobotni izleti so bolj rekreativni in nudijo priložnost za sprostitev, nekoliko adrenalina in seveda veliko zabave; vključujejo npr. Arsenalov stadion (za udeležence Football Academy), Chessington World of Adventures, Legoland, Thorpe Park … Nedeljski izleti pa so namenjeni spoznavanju angleške kulture in zgodovine, zato boste obiskali angleška mesta, kot so npr. Brighton, Cambridge, Oxford, Portsmouth …, kjer si boste ogledali mestne znamenitosti, seveda pa boste imeli tudi nekaj prostega časa za obisk kavarne, Starbucksa in nakup spominkov.

Potovalne informacije
Po želji uredimo letalsko vozovnico do Londona. Povratni prevoz z letališč London Heathrow in Gatwick do kolidža za prihode letal med 9. in 17. uro in za odhode letal med 9. in 17. uro je vključen v ceno aranžmaja.
Prihod: nedelja pred začetkom tečaja
Povratek: sobota po zaključku tečaja
Prazniki
1. 1., 2. 1. (Škotska), 3. 4., 6. 4., 4. 5., 25. 5., 3. 8. (Škotska), 31. 8., 30. 11. (Škotska), 25. 12., 26. 12. 2026.
Časovni pas
SLO - 1 ura
Valuta
GBP - britanski funt
Prazniki
1. 1., 2. 1. (Škotska), 3. 4., 6. 4., 4. 5., 25. 5., 3. 8. (Škotska), 31. 8., 30. 11. (Škotska), 25. 12., 26. 12. 2026.
Časovni pas
SLO - 1 ura
Valuta
GBP - britanski funt
Vizumske informacije

Za turistična potovanja v Veliko Britanijo, za udeležbo na jezikovnih tečajih, šolanju in študijskih programih v dolžini do največ 6 mesecev potrebujejo slovenski državljani veljavni potni list, vizum ni potreben. Od 1.10.2021 je za vstop v Veliko Britanijo obvezen potni list.

ETA - Electronic Travel Authorization – ETA
Velika Britanija postopoma uvaja obveznost predhodne elektronske odobritve za potovanje v Veliko Britanijo (Electronic Travel Authorization – ETA). Za ETA bodo morali zaprositi vsi slovenski državljani, ki bodo od vključno 2. aprila 2025 potovali v Veliko Britanijo z namenom, za katerega ne potrebujejo vizuma. Za ETA bodo lahko zaprosili od 5. marca 2025, taksa trenutno znaša 20 GBP.
ETA bo veljala za večkratno potovanje v obdobju dveh let. ETA bo vezana na številko potnega lista, zato mora slovenski državljan v Veliko Britanijo potovati s potnim listom, navedenim v vlogi za odobritev ETA. Če boste potni list izgubili ali zamenjali, boste morali pred potovanjem ponovno pridobiti ETA.
Prijava ETA je možna od 5.3.2025 na uradni spletni strani GOV.UK (v angleščini) ali preko aplikacije UK ETA (v angleščini), ki jo boste naložili na mobilni telefon.
Prijavo ETA je potrebno urediti vsaj tri delovne dni pred potovanjem. Odločitev o odobritvi ali zavrnitvi boste prejeli na elektronski naslov, naveden v prijavi ETA. Odobritev dovoljenja za potovanje je digitalna.

Za potovanja, daljša od 6 mesecev, je potreben vizum. Vizum, za katerega zaprosite, je odvisen od namena potovanja in bivanja v Veliki Britaniji.
Če boste v Veliko Britanijo potovali na tečaj angleškega jezika v dolžini 6 do 11 mesecev, zaprosite za Short-term study visa, strošek vizuma znaša 200 GBP. Prav tako boste morali plačati Healthcare surcharge, ki omogoča dostop do britanske nacionalne zdravstvene službe (javnega zdravstvenega sistema), strošek znaša cca 470 GBP. Več informacij najdete na povezavi Short-term study visa.
Če ste stari od 4 do 17 let, in se nameravate šolati na zasebni šoli, zaprosite za Child Student visa, strošek vizuma znaša 490 GBP. Prav tako boste morali plačati takso, imenovano "Immigration Health Surcharge", ki vam omogoča dostop do britanske nacionalne zdravstvene službe (javnega zdravstvenega sistema). Več informacij najdete na povezavi Child Student visa.
Za študij na visokih šolah in univerzah pa boste potrebovali Student visa. Za vlogo boste potrebovali veljavni potni list, potrdilo o plačilu stroškov pridobitve vizuma (490 GBP) in potrditev vašega vpisa na študijski program s strani izvajalca - Confirmation of Acceptance for Studies (CAS). Prav tako boste morali plačati takso, imenovano "Immigration Health Surcharge", ki vam omogoča dostop do britanske nacionalne zdravstvene službe (javnega zdravstvenega sistema). Študenti prejmejo 25-odstotni popust na ceno te takse. Dodatno pa boste lahko potrebovali še uradno dokazilo o znanju angleškega jezika (B1 oziroma B2 v odvisnosti od stopnje študija). Več informacij najdete na povezavi Student visa.
Uradne informacije so na voljo na povezavah Ministrstva za zunanje zadeve RS in spletni strani GOV.UK.

Cenik

TEČAJI Kolidž
PP/VS
1 teden 2 tedna 3 tedni
English + Tennis 2060 4080 6190
English + Dance 2060 4080 6190
English + Arsenal Football Academy 2060 4080 6190
English + Basketball 2060 4080 6190
English + Multi-Sports 2060 4080 6190
English + Horse Riding 2470 4890 7290

Doplačila:
-    Dodatni dan: 317 EUR

Cena vključuje
povratni prevoz z letališč Heathrow in Gatwick do kolidža
uvrstitveni test
tečaj
treninge izbranega športa
učne materiale
potrdilo in poročilo o udeležbi na tečaju
nastanitev
polni penzion
družabne aktivnosti
celodnevne izlete ob sobotah in nedeljah (za udeležence dvo- in večtedenskih programov)
nezgodno zavarovanje

Razlaga cenika
ES – enoposteljna soba
DS – dvoposteljna soba
TS – triposteljna soba
VS – večposteljna soba
N – nočitev
NZ – nočitev z zajtrkom
POL – polpenzion
PP – polni penzion